Dit abonnement er suspenderet pga. manglende betaling. Betal venligst din faktura, som du finder her.

E-magasin

Nyhedsbreve

Maskinbasen login

PARTNERS login

Ny Sennebogen-specialist til skrot og affald

14. aug. | Indrykket af Scantruck A/S.

Scantrucks nye Sennebogen-sælger har selv haft skrothandel og har solgt Sennebogen-maskiner i mange år

Del artiklen:

Det er nemmere at forstå udfordringer og problemer, når man selv har haft fingrene nede i maskinrummet. Og da ikke mindst, når det faktisk drejer sig om maskiner. Det véd Scantrucks nye salgskonsulent for Sennebogen materialehåndteringsmaskiner til blandt andet skrot- og affaldsindustrien, samt havnekraner til bulk-terminaler, alt om. Morten Espersen har selv haft en skrothandel, og han har mange års erfaring med salg af Sennebogen-maskiner.

Hos Scantruck kommer han til at danne en dynamisk Sennebogen-duo med Kristian Suhr Langhoff, som er firmaets nye produktchef for netop Sennebogen. Sammen med Scantrucks øvrige sælgere skal de være med til at imødekomme den stigende efterspørgsel efter Sennebogen-maskiner.

Morten Espersen har i mange år solgt Sennebogen-maskiner, og dermed samlet stor erfaring både med branchen og med det tyske topmærke. Fortiden med egen skrothandel gør naturligvis, at Morten Espersen præcis véd, hvor skoen måske trykker hos brugerne af materialehåndteringsmaskiner. Det giver ham mulighed for optimal dialog med kunderne.


Et godt navn

Sennebogen-produktchef Kristian Suhr Langhoff ser store muligheder i det nye makkerskab og glæder sig over, at det er en erfaren mand, der er blevet en del af Scantrucks Sennebogen-team.

”De første ordrer er allerede kommet ind, og første maskine er leveret. Vi mærker tydeligt, at Scantruck er et godt navn også blandt firmaer, der bruger materialehåndteringsmaskiner i alle størrelser. Lige nu ser vi frem til, at der kommer flere maskiner i Sennebogens G-serie, efter at det i mange år har handlet om E-serien. Nye er godt på vej, og vi har allerede fået en del modeller. De skaber god interesse i branchen”, siger Kristian Suhr Langhoff.

Foruden maskinerne til skrot og affald samt havnekranerne, består det omfattende Sennebogen-program af blandt andet teleskopkraner, bæltekraner, maskiner til nedrivningsopgaver, samt teleskoplæssere. 


Billedtekst: Scantrucks dynamiske Sennebogen-duo. Til venstre produktchef Kristian Suhr Langhoff sammen med den nye salgskonsulent, Morten Espersen.


OBS! Når du gemmer kommentaren vil du modtage en mail med et link til aktivering. Din kommentar vil først blive vist når du har aktiveret den. Din email adresse vil selvfølgelig ikke blive vist!

Hold en god tone

Undgå personlige angreb og indlæg af markedsføringsmæssig karakter i kommentarerne.
Brug kun links i kommentarerne, såfremt det er relevant.

OBS.: Debatten modereres af portalens redaktion. Trusler, injurier eller andre lovstridige indlæg fjernes konsekvent.


Tak for din kommentar!

Vi er dog ikke helt færdige endnu. Vi har sendt dig en mail med et link til aktivering af din kommentar. Først når du har brugt linket vil din kommentar blive synlig på hjemmesiden.

Har du ikke fået en mail i løbet af 10 minutter kan det være fordi din mail service har frasorteret den som spam.

Udvalgte PARTNERS produkter

reklame