Teknik/Maskiner

Klaravik
Jesper Brendstrup er tiltrådt som ny auktionsmægler hos Klaravik. Jespers primære arbejdsopgaver er at opsøge sælgere og formidle produkter til virksomhedens online auktioner i Midtsjælland. Jesper dækker området fra Jægerspris og langs fjorden til Roskilde.
Jesper har arbejdet i bilbranchen i hele sin karriere. Siden 1996 har han arbejdet med salg af biler, og han har i en del år har haft sin egen forretning med salg og leasing til erhverv.
Jesper er allerede godt i gang i jobbet hos Klaravik. Især er han vild med den høje grad af selvstændighed, som jobbet giver. Han kan lide at planlægge og styre sine dage, samtidig er der gode kolleger at spare med. Jesper nyder at komme rundt på besøg hos kunderne og få en god snak om deres grej. Han er særlig glad, når han kan hjælpe dem med at få solgt noget brugt materiel, de ikke regnede med, der var penge værd.
Klaravik Netauktion sælger maskiner, værktøj og erhvervskøretøjer på vegne af bygge- og industrivirksomheder, maskinhandlere og kommuner.
Kontakt Jesper Brendstrup på 93 40 70 96 og jesperbrendstrup@klaravik.dk.